Sport 247

Czytelnicy Kickera wybrali najlepszego napastnika świata. Messi poza TOP5!

Na swoich stronach internetowych Kicker przeprowadził ankietę na najlepszego napastnika na świecie. Tuż za TOP5 znalazł się Leo Messi.

Głosowało łącznie około 40 tysięcy Wyniki raczej nie mogą zaskakiwać. Na szczycie znalazł się Robert Lewandowski, na którego głosowało 46,78% osób biorących udział w ankiecie. Polak ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze, który został ukoronowany pobiciem rekordu Gerda Muellera w liczbie bramek w jednym sezonie.

Za nim znalazł się inny reprezentant Bundesligi, Erling Haaland, który uzyskał 27,58% głosów. Podium zamknął Cristiano Ronaldo z wynikiem 8,48%

Pod podium znaleźli się kolejno Kylian Mbappe (5,27%), Romelu Lukaku (3,78%) i Leo Messi (3,45%). TOP10 uzupełniają jeszcze: Zlatan Ibrahimovic (1,50%), Mohamed Salah (0,77%), Karim Benzema (0,72%) i Memphis Depay (0,43%)

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.