Sport 247

Mocne słowa prezesa PSG wobec osób chcących utworzyć Superligę. Uderza w prezydentów klubów

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). W jego trakcie kilka mocnych słów skierował Nasser Al-Khelaifi wobec prezydentów Realu Madryt, Barcelony i Juventusu.

W kwietniu 2021 roku odbyło się trzęsienie ziemi w europejskim futbolu, kiedy to dwanaście klubów z pięciu najsilniejszych lig świata ogłosiło powstanie Superligi. Rewolucja nie trwała jednak długo, ponieważ po zapowiedzeniu poważnych konsekwencji wobec tych zespołów, a piłkarze nie mogliby brać udziału w meczach reprezentacji organizowanych przez UEFA i FIFA, zrezygnowano z jej tworzenia.

Najdłużej trzymały się swojego stanowiska Real Madryt, FC Barcelona, PSG. Cały czas te kluby z Florentino Perezem z Realu na czele sugerują, że pomysł nie został całkowicie porzucony i jest jeszcze szansa, że projekt uda się wcielić w życie.

Ta kwestia również może zostać poddana weryfikacji, ponieważ w dosyć mocnych słowach wypowiedział się o prezydentach pozostałych klubów prezes PSG, Nasser Al-Khelaifi. Katarczyk niedawno objął funkcję szefa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA), a w poniedziałek odbyło się posiedzenie tej organizacji. Podczas obrad 47-letni biznesmen w pewnym momencie powiedział:

Nie poświęcę wiele uwagi temu, co wydarzyło się 18 kwietnia, gdy powstała nie taka Superliga, ponieważ nie lubię tracić czasu na bajkopisarzy i przegranych

wypalił Al-Khelafi

Po czym dodał:

Wspólnie obroniliśmy interes wszystkich europejskich klubów. Polegaliśmy na sile i determinacji prezesa UEFA, Aleksandra Ceferina, który przeciwstawił się temu zamachowi stanu. To on powiedział „wygramy” i tak się stało. Teraz trzy kluby marnują czas na wzajemne nakręcanie się, a my po prostu idziemy do przodu.

zakończył Katarczyk
Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.