Niemcy

Lewandowski nie zagra w kolejnym meczu Bayernu. Znamy powód absencji Polaka

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski bardzo dobrze wszedł w nowy sezon, strzelając w pierwszych trzech spotkaniach cztery bramki. Jednak Julian Nagelsmann ogłosił, że w kolejnym meczu Bayernu Polak nie pojawi się na murawie.

„Die Roten” w środę mają zaplanowane spotkanie w ramach Pucharu Niemiec przeciwko Bremer SV. Klub ten na co dzień występuje na piątym poziomie rozgrywkowym w Niemczech – Oberlidze. Julian Nagelsmann jest świadomy, że taki rywal nie będzie wyzwaniem dla jego piłkarzy, więc da odpocząć kluczowym zawodnikom.

– Manuel Neuer, Robert Lewandowski i Leon Goretzka będą mieli okazję odpocząć i nie pojadą z nami na jutrzejszy mecz. Kingsley Coman i Lucas Hernandez wznowili treningi, ale nie są jeszcze dostępni. Ten pierwszy może wrócić na weekend, drugi po przerwie na mecze reprezentacji – stwierdził Nagelsmann.

– Mickael Cuisance znajdzie się w kadrze na jutro. Ale nie ujawnię, kto zagra w tym meczu. Nie chcę ułatwiać sprawy naszym przeciwnikom ani dziennikarzom – zaznczył.

– Dla rywali będzie to mecz jedyny w swoim rodzaju. My musimy i chcemy wygrać. To oznacza, że trzeba być skupionym na wykonaniu postawionego przed nami zadania – zakończył.

Lewandowskiego z pewnością zobaczymy już w sobotę w meczu ligowy, przeciwko Hercie Berlin. Pierwszy gwizdek tego spotkania przewidziany jest na godzinę 18:30.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713