Kadra

Zaskakująca decyzja Sousy. Selekcjoner nie powoła piłkarza, który był na Euro 2020

Własne / Bartosz Rzemiński

Według informacji opublikowanej przez Tomasza Włodarczyka, dziennikarza „Meczyki.pl”, Paulo Sousa nie powoła na wrześniowe zgrupowanie kadry Kamila Piątkowskiego. Selekcjoner nie zamierza skorzystać z usług byłego obrońcy Rakowa Częstochowa w najbliższych spotkaniach reprezentacji Polski. Nowy piłkarz RB Salzburg ma wzmocnić szeregi kadry do lat 21, która rozpocznie zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Paulo Sousa w ostatnim czasie obserwował mecze polskich drużyn w zarówno europejskich pucharach, jak i Ekstraklasie. Portugalczyk przygotowuje listę zawodników, których powoła na wrześniowe mecze reprezentacji Polski. Wówczas „Biało-Czerwoni” w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata zmierzą się z Albanią, San Marino oraz Anglią.

Według Tomasza Włodarczyka wśród wybrańców Sousy zabraknie Kamila Piątkowskiego. Dziennikarz portalu „Meczyki.pl” twierdzi, że „akcje 21-latka u selekcjonera nieco spadło, lecz nie wiadomo, czym jest to spowodowane”. Jeśli kontuzje nie wykluczą z gry Jana Bednarka, Kamila Glika, Pawła Dawidowicza czy Michała Helika, piłkarz RB Salzburg nie znajdzie się w gronie powołanych na najbliższe spotkania.

Kamil Piątkowski ma być do dyspozycji Macieja Stolarczyka, czyli opiekuna kadry do lat 21. Młodzieżówka we wrześniu rozpocznie walkę o awans do mistrzostw Europy. Jednym z jej liderów ma być właśnie Piątkowski, który będzie stanowił o sile formacji defensywnej. Według Tomasza Włodarczyka o takim posunięciu selekcjonerzy reprezentacji mieli już dyskutować podczas ostatniej wizyty Sousy w Polsce.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.