Transfery

Locatelli wkrótce zmieni klub. Sassuolo zaakceptowało ofertę z Serie A

Fot. Screen // YouTube // Sassuolo

Manuel Locatelli zagrał bardzo dobrze na Euro 2020, gdzie wraz z reprezentacją Włoch wygrał cały turniej. Oczywistym było, że latem odejdzie z Sassuolo do lepszego klubu. Wiadomo już, gdzie zagra w kampanii 2021/22.

Włoski pomocnik miał wielkie szanse na awans sportowy nawet bez występu na mistrzostwach Europy, ponieważ w ubiegłym sezonie Serie A prezentował się znakomicie. Euro tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że w Locatellim drzemie gigantyczny potencjał. Od początku okienka transferowego media spekulowały na temat jego przenosin do któregoś z dwóch wielkich klubów.

Jako pierwszy o usługi 23-latka zabiegał Arsenal. „Kanonierom” nie udało się jednak przejść do zaawansowanych rozmów z zawodnikiem, a już do walki włączył się inny światowy potentant – Juventus.

Według informacji portalu „Calciomercato” to właśnie do klubu z Turynu trafi Manuel Locatelli. Włoch od początku faworyzował ten kierunek i nie miał zamiaru wyjeżdżać na Wyspy Brytyjskie.

Jak podało wyżej wymienione źródło, Sassuolo zaakceptowało dosyć zaskakującą ofertę, bowiem „Le Neroverdi” teraz otrzymają za swoją gwiazdę jedynie 10 milionów euro, a Locatelli będzie grał dla „Starej Damy” przez dwa lata na wypożyczeniu. Następnie Juve będzie miało obowiązek wykupić go z Sassuolo za 25 milionów euro (kwota może zostać zwiększona o bonusy).

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.