Transfery

Sergio Ramos znalazł nowy klub. Podpisze dwuletni kontrakt

Sergio Ramos
Fot. Screen: YouTube/Real Madrid

Sergio Ramos nie porozumiał się z Realem Madryt w sprawie nowego kontraktu i w połowie czerwca ogłoszono odejście Hiszpana ze stołecznego klubu. Mohamed Bouhafsi z RMC Sport już wie, gdzie 35-latek będzie kontynuował swoją karierę.

Sergio Ramos był piłkarzem Realu Madryt od 2005 roku. Jest uważany za jedną z największych legend w historii klubu, w ostatnich latach pełnił także funkcję kapitana drużyny z Estadio Santiago Bernabeu.

O rozłące Hiszpana z „Królewskimi” zaczęło być głośno pół roku temu. Już wtedy media na Półwyspie Iberyjskim spekulowały na temat potencjalnego odejścia Ramosa z Realu. 34-latek nie może zaliczyć sezonu 20/21 do udanych. Trapiły go liczne kontuzje, przez które opuścił większość meczów swojego zespołu, jego kolegom nie udało się wywalczyć żadnego trofeum, a na domiar złego legendarny obrońca nie został wybrany przez Luisa Enrique do kadry na Euro 2020.

Główną przyczyną niepowodzenia przy przedłużaniu kontraktu z Realem Madryt miały być rozbieżności przy ustalaniu jego długości. Sergio Ramos chciał dwuletniej umowy, Florentino Perez zgodnie ze swoimi zasadami mógł przystać na zaledwie jeden rok. Ostatecznie niedawno odbyła się ceremonia pożegnalna Hiszpana, podczas której obiecał, że pewnego dnia wróci do klubu.

Według informacji RMC Sport, jednego z najlepszych portali we Francji, Ramos dołączy niebawem do PSG. 34-latek podpisze, zgodnie ze swoimi preferencjami, kontrakt na dwa lata. W najbliższych dniach odbędą się testy medyczne, po których nastąpi oficjalne ogłoszenie całej transakcji.

[AKTUALIZACJA]: Dołączenie Sergio Ramosa do PSG jest niemal przesądzone. Wiadomość potwierdził także Fabrizio Romano.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.