Reklama
Transfery

Raphael Varane szuka nowych wyzwań. Latem przeniesie się do Anglii

grafika: własna/Krótka Piłka

Hiszpańskie media od dłuższego czasu spekulowały na temat przyszłości Raphaela Varane’a w Realu Madryt. Francuzowi pozostał jeszcze rok kontraktu z „Królewskimi”, jednak może zmienić otoczenie już niebawem.

Raphael Varane jest piłkarzem Realu Madryt od dziesięciu lat. 28-latek wychował się na Estadio Santiago Bernabeu, a następnie odwdzięczył się „Los Blancos” z nawiązką. 79-krotny reprezentant Francji od odejścia Pepe jest kluczową postacią defensywy klubu ze stolicy Hiszpanii. W koszulce „Królewskich” Varane zdobył m.in. 3 mistrzostwa oraz puchar kraju, a co ważniejsze, 4 razy triumfował w Lidze Mistrzów.

Wszystko ma jednak swój początek i koniec. Francuski obrońca wygrał z Realem już wszystko, co się dało i uznał, że naszedł czas na zmiany. Saga medialna z jego udziałem trwa już od początku roku. Na temat zawodnika wypowiadał się sam Florentino Perez. Prezes 13-krotnego triumfatora Champions League stwierdził, iż nie ma zamiaru nikogo trzymać w swoim klubie na siłę. Jeżeli Varane będzie chciał odejść po Euro, to pożegna go bez większego żalu.

Według informacji ESPN, Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy z „Los Blancos” w sprawie transferu 28-latka. Perez oczekuje od potencjalnego nabywcy kwoty w wysokości 50 milionów euro. Cena może wydawać się niska, jednak kontrakt Varane’a wygasa już za rok.

Jeżeli Francuz odejdzie z Realu, to „Królewskich” czeka duże przemeblowanie w linii obrony. Niedawno ogłoszono oficjalnie rozstanie się z Sergio Ramosem, teraz klub miałby opuścić kolejny weteran. Wśród faworytów do zastąpienia tej dwójki wymienia się przede wszystkim Pau Torresa oraz Julesa Kounde.

https://twitter.com/theMadridZone/status/1410516183409909764
Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej