Transfery

Raphael Varane szuka nowych wyzwań. Latem przeniesie się do Anglii

grafika: własna/Krótka Piłka

Hiszpańskie media od dłuższego czasu spekulowały na temat przyszłości Raphaela Varane’a w Realu Madryt. Francuzowi pozostał jeszcze rok kontraktu z „Królewskimi”, jednak może zmienić otoczenie już niebawem.

Raphael Varane jest piłkarzem Realu Madryt od dziesięciu lat. 28-latek wychował się na Estadio Santiago Bernabeu, a następnie odwdzięczył się „Los Blancos” z nawiązką. 79-krotny reprezentant Francji od odejścia Pepe jest kluczową postacią defensywy klubu ze stolicy Hiszpanii. W koszulce „Królewskich” Varane zdobył m.in. 3 mistrzostwa oraz puchar kraju, a co ważniejsze, 4 razy triumfował w Lidze Mistrzów.

Wszystko ma jednak swój początek i koniec. Francuski obrońca wygrał z Realem już wszystko, co się dało i uznał, że naszedł czas na zmiany. Saga medialna z jego udziałem trwa już od początku roku. Na temat zawodnika wypowiadał się sam Florentino Perez. Prezes 13-krotnego triumfatora Champions League stwierdził, iż nie ma zamiaru nikogo trzymać w swoim klubie na siłę. Jeżeli Varane będzie chciał odejść po Euro, to pożegna go bez większego żalu.

Według informacji ESPN, Manchester United prowadzi zaawansowane rozmowy z „Los Blancos” w sprawie transferu 28-latka. Perez oczekuje od potencjalnego nabywcy kwoty w wysokości 50 milionów euro. Cena może wydawać się niska, jednak kontrakt Varane’a wygasa już za rok.

Jeżeli Francuz odejdzie z Realu, to „Królewskich” czeka duże przemeblowanie w linii obrony. Niedawno ogłoszono oficjalnie rozstanie się z Sergio Ramosem, teraz klub miałby opuścić kolejny weteran. Wśród faworytów do zastąpienia tej dwójki wymienia się przede wszystkim Pau Torresa oraz Julesa Kounde.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.