Kadra

Superkomputer przeprowadził symulację mistrzostw Europy. Turniej wygrała Francja, Polska wyszła z grupy

Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Dziennikarze portalu „talkSPORT” postanowili przeprowadzić analizę symulacji mistrzostw Europy, za którą odpowiedzialny był „superkomputer”. EURO zwyciężyli Francuzi.

Lada moment rozpoczynają się mistrzostwa Europy. Piłkarskie święto musiało zostać przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa, mamy jednak pewność, że w piątek o godzinie 21:00 usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego na tym turnieju. W meczu inauguracyjnym zmierzą się Turcja oraz Włochy.

Reprezentacja Polski swoje zmagania na Euro rozpocznie w najbliższy poniedziałek. Biało-Czerwoni w Sankt Petersburgu podejmą reprezentację Słowacji. Następnie rywalami podopiecznych Paulo Sousy w zmaganiach grupowych będą jeszcze Hiszpania i Szwecja.

Portal „talkSPORT” przedstawił wyniki mistrzostw Europy na podstawie symulacji przeprowadzonej przez „superkomputer”. Maszyna była łaskawa dla naszych kadrowiczów, ponieważ według jej wyliczeń Polacy wyjdą ze swojej grupy z drugiego miejsca. Zwycięzcą zmagań na tym etapie została oczywiście Hiszpania.

Bez Zlatana Ibrahimovicia Szwecja nie sprosta Polsce, która może liczyć na moc Roberta Lewandowskiego. Hiszpanie nie są tak silni jak przywykliśmy, ale i tak wystarczająco dobrzy, aby wygrać grupę.

Wynika z analizy portalu „talkSPORT”.

Jakie są dalsze losy reprezentacji Polski według „superkomputera”? Otóż po wyjściu z grupy na Roberta Lewandowskiego i spółkę będzie czekać kadra Chorwacji. Tutaj niestety piłkarze trenera Sousy ulegli 2:1 po dogrywce.

Ostateczne rozstrzygnięcia wyglądały natomiast tak. W półfinałach Euro Francja wygrała z Belgią, a Niemcy wyeliminowali Anglię po rzutach karnych. W wielkim finale górą byli „Trójkolorowi”.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.