Niemcy

Hansi Flick podpisał kontrakt z niemiecką federacją? Poznaliśmy szczegóły kontraktu

Niemieckie media podają, że Hansi Flick podpisał już kontrakt z narodową federacją. 56-latek po mistrzostwach Europy ma przejąć reprezentację, zastępując na stanowisku Joachima Loewa.

Już jakiś czas temu Flick oficjalnie zapowiedział, że po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium. Tak też się stało. Przed meczem z Augsburgiem Bawarczycy postanowili pożegnać trenera z należytymi honorami. Oprócz szkoleniowca pożegnano także Miroslava Klose, Hermanna Gerlanda, Davida Alabę, Joerome’a Boatenga, Javiego Martineza czy Tiago Dantasa.

Większość mediów była zgodna co do przyszłości Flicka. Niemiec był zdecydowanym faworytem do objęcie reprezentacji po Joachimie Loewie. Teraz natomiast pojawiają się informacje, że 56-latek podpisał już kontrakt z federacją. Umowa obowiązywać ma do 2024 roku, a raczej do końca mistrzostw Europy, których Niemcy będą wtedy gospodarzem.

Podpisując kontrakt z niemiecką federacją Flick zgodził się na mniejsze zarobki, niż te, które inkasował w Bayernie. Jako selekcjoner zarabiać będzie pięć milionów euro rocznie. Jego pensja w Monachium oscylowała od siedmiu, do ośmiu milionów za sezon.