Ekstraklasa

Lech Poznań będzie karać piłkarzy. To efekt słabej gry i wyników

Piłkarze Lecha Poznań zostaną ukarani finansowo za ostatnie wyniki – informuje portal sport.interia.pl. Zdaniem dziennikarza serwisu, Radosława Nawrota, szefowie „Kolejorza” stracili cierpliwość do zawodników, którzy w ostatnim czasie prezentują się bardzo słabo.

1:2 ze Stalą Mielec i 0:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała – Lech Poznań przegrał dwa ostatnie mecze ligowe, w których jego rywalami były najsłabsze drużyny Ekstraklasy. Po chwilowym zrywie, jakim było zwycięstwo z Lechią Gdańsk (3:0), poznaniacy znowu prezentują się bardzo słabo. Nie pomogła im nawet zmiana trenera i przyjście Macieja Skorży, który na stanowisku zastąpił Dariusza Żurawia.

Lech Poznań będzie karać piłkarzy. To efekt słabej gry i wyników

Lech od dawna spisuje się poniżej oczekiwań. Dwie ostatnie porażki z beniaminkami przelały jednak czarę goryczy. Jak poinformował portal sport.interia.pl, władze poznańskiego klubu straciły cierpliwość i postanowiły ukarać piłkarzy za ich postawę na boisku.

„Jest to wstrząsające i brakuje już słów na opisanie degrengolady poznańskiego Lecha. Pozostają słowa bardzo grube i takie – jak ustaliliśmy – padły w klubie. Prezes Piotr Rutkowski emocjonalnie miał recenzować postawę Lecha, padło np. określenie „frajerstwo” oraz „frajerzy” pod adresem władz klubu. jak się dowiedzieliśmy, zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji, także finansowych” – czytamy w tekście Radosława Nawrota.

Wspomniany dziennikarz poinformował, że zawodnicy Lecha zostaną ukarani finansowo. Wysokości kar jeszcze co prawda nie podano, ale mają być one dotkliwe. To jednak nie wszystko. Efektem słabych wyników mają być zmiany w sztabie szkoleniowym Macieja Skorży. Na razie nie wiadomo, kto odejdzie z klubu, ale wiadomo, że duże znaczenie będzie miało w tym aspekcie zdanie Skorży.

Obecnie Lech zajmuje 10. miejsce w tabeli, mając jedynie 5 punktów przewagi nad trzecią od końca Cracovią. W dwóch ostatnich meczach sezonu „Kolejorz” zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków (8 maja) i podejmie u siebie Górnik Zabrze (16 maja).

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.