Francja Hiszpania Transfery

Gigant przygotował kontrakt dla Messiego. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Wciąż nie wiadomo, gdzie Leo Messi zagra w przyszłym sezonie. Argentyńczyk nie ogłosił jeszcze swojej decyzji, z czego skorzystać chcą szefowie PSG. Przygotowali oni już ponoć ofertę kontraktu dla piłkarza Barcelony, której pierwsze szczegóły wyciekły do mediów.

42 mecze, 33 gole i 14 asyst – to dorobek Leo Messiego w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Dorobek, do którego doliczyć można także 15 tytułów piłkarza meczu LaLiga. Po małym kryzysie Argentyńczyk wrócił do wysokiej formy, na czym korzysta cała Barcelona – zespół Ronalda Koemana cały czas ma szanse na zdobycie dubletu.

Gigant przygotował kontrakt dla Messiego. Poznaliśmy pierwsze szczegóły

Dołożenie mistrzostwa Hiszpanii do zdobytego niedawno Pucharu mogłoby sprawić, że Messi zdecyduje się na przedłużenie kontraktu. Wciąż nie wiadomo, czy Argentyńczyk pozostanie w FC Barcelonie na kolejny sezon. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to niemożliwe. Zmienić zdanie piłkarza może jednak Joan Laporta, nowy prezes Katalończyków, darzony sympatią przez Messiego. Jeśli on nie zdoła tego zrobić, gwiazdor „Blaugrany” być może zdecyduje się na przenosiny do Francji. Jego pozyskaniem od dawna interesuje się PSG.

Marcelo Bechler, jeden z lepiej poinformowanych południowoamerykańskich dziennikarzy przekazał, że szefowie paryskiego klubu przygotowali już dla Messiego ofertę kontraktu. Zdradził także jego pierwsze szczegóły. Umowa miałaby obowiązywać przez dwa lata (z opcją przedłużenia o kolejny rok), a zarobki byłyby – zdaniem Bechlera – nie do przebicia przez inne kluby.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.