Transfery

Napoli wyceniło Piotra Zielińskiego. Promocyjna cena za reprezentanta Polski

Piotr Zieliński
fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Piotr Zieliński rozgrywa aktualnie najlepszy sezon w swojej karierze. Mimo świetnej formy reprezentanta Polski SSC Napoli prezentuje się poniżej oczekiwań. Zespół spod Wezuwiusza nie może być pewnym udziału w następnej edycji Ligi Mistrzów. W związku z tym właściciel klubu zamierza przychylniej spojrzeć na pojawiające się oferty za swoich piłkarzy. Wśród nich ma być polski pomocnik, którego według dziennikarzy Aurelio De Laurentiis już miał wycenić.

W aktualnej kampanii Piotr Zieliński rozegrał 36 spotkań. Do tej pory udało mu się zdobyć 8 bramek oraz zanotować 8 asyst. Co więcej, Polak jest niekwestionowanym liderem zespołu z Półwyspu Apenińskiego. Zdarzało mu się kilka razy pełnić funkcję kapitana drużyny.

Promocyjna cena

Włoskie media sporo miejsca poświęcają na tematy związane z Piotrem Zielińskim. Do omawiania jego boiskowej dyspozycji dołączyła również informacja o możliwym transferze w letnim oknie transferowym. Co prawda, 26-latek ma najprawdopodobniej zapisaną w umowie klauzulę odstępnego na poziomie 100 mln euro, jednak okazuje się, że Napoli zamierza zejść z ceny.

„Zieliński przeżywa najlepszy okres w karierze. W Napoli wygląda jak rozkwitły kwiat. Polak jest teraz filarem drużyny” – ocenił dzienniakrz Alfredo Pedulla w dzienniku „La Gazzetta dello Sport”.

„La Gazzetta dello Sport” poinformowała na swoich łamach, że Aurelio De Laurentiis zadowolą oferty, które będą opiewały na zaledwie, w porównaniu do rzekomej klauzuli odstępnego, 50 mln euro. Mimo tej jak się wydaje, promocyjnej ceny Piotr Zieliński może być bohaterem najdroższego transferu z polskim piłkarzem w roli głównej. Do tej pory jest nim Krzysztof Piątek, za którego Hertha zapłaciła Milanowi 35 mln euro.

„Zaliczył kolejny rewelacyjny występ, w którym był olśniewający. Jeżeli w meczu nie założy dwóch siatek rywalom, to nie jest sobą. Ma wielkie przekonanie co do swoich umiejętności. Zagranie, które doprowadziło do rzutu wolnego Mertensa było potwierdzeniem, że jest jednym z dwóch najlepszych piłkarzy w Europie. Tylko on i Kevin De Bruyne mają taki styl gry” – komplementował z kolei w Radio Crc Diego Maradona Junior.

Transfermarkt wycenia obecnie Piotra Zielińskiego na 40 mln euro. Portal zmienił ją w grudniu 2020 roku, podnosząc z 35 mln euro. Reprezentant Polski jest piłkarzem SSC Napoli od 2016 roku. Wówczas klub spod Wezuwiusza zapłacił za niego Udinese 16 mln euro.

Źródło: La Gazzetta dello Sport / WP SportoweFakty

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.