Anglia

Były piłkarz BVB ostrzega graczy Chelsea przed Tuchelem. „Na tym punkcie ma obsesję”

Fot. Screen // YouTube / Chelsea Football Club

– To normalne, że ktoś może czuć się przytłoczony jego zachowaniem – w rozmowie z portalem goal.com powiedział Adrian Ramos. Były piłkarz Borussii Dortmund przestrzegł niektórych piłkarzy Chelsea przed Thomasem Tuchelem. Wskazał też, na jakim punkcie niemiecki szkoleniowiec ma obsesję.

11 meczów, 8 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek – to bilans Thomasa Tuchela na stanowisku trenera Chelsea. Niemiecki szkoleniowiec kapitalnie przywitał się z zespołem „The Blues”, odmieniając ich grę o 180 stopni. Londyńczycy pod wodzą 47-latka grają coraz lepiej i bardzo dobrze rozumieją się z nowym trenerem. A w przeszłości nie ze wszystkimi graczami Tuchela tak było, o czym w rozmowie z portalem goal.com opowiedział Adrian Ramos, były piłkarz Borussii Dortmund.

Były piłkarz BVB ostrzega graczy Chelsea przed Tuchelem. „Na tym punkcie ma obsesję”

Ramos, który z Tuchelem współpracował w latach 2015-2017 przyznał, że Niemiec potrafi być trudnym trenerem. Piłkarz opowiedział, że obecny szkoleniowiec Chelsea potrafi być bardzo ostry. Szczególnie dla zawodników, którzy nie spełniają jego oczekiwań. Kolumbijczyk występujący obecnie w CD America przestrzegł niektórych graczy Chelsea i zdradził, na jakim punkcie jego były trener ma obsesję.

– Tuchel to trener mający obsesję na punkcie futbolu. Stawia swoim zawodnikom wysokie wymagania, szczególnie jeżeli chodzi o taktykę. Jeśli ktoś nie potrafi spełnić jego oczekiwań, ma problem. Tuchel szybko zaczyna krzyczeć i czasami może powiedzieć coś, czym kogoś zrani – przyznał napastnik. – To normalne, że ktoś może być przytłoczony jego zachowaniem. Ja dobrze sobie z tym radziłem, ale inni mieli problemy. Jeśli jednak kiedyś zostanę trenerem, na pewno nie będę krzyczał tak jak on – dodał.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.