Polacy za granicą Włochy

Kamil Glik krytykowany przez włoskie media. „Nędzny występ”

„Nędzny” – takim słowem włoskie media opisały występ Kamila Gika w meczu Benevento z Romą. Reprezentant Polski spotkanie z rzymianami zakończył po niespełna godzinie gry, ponieważ wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

W 46. minucie za kłótnię z arbitrem, a w 57. minucie za faul na Henrichu Mchitarjanie – za te dwa przewinienia Kamil Glik otrzymywał żółte kartki w niedzielnym meczu Benevento z Romą. Jego zespół grał przyzwoicie, a przy odrobinie szczęścia mógł nawet pokonać wyżej notowanego rywala. Szanse na trzy punkty skutecznie zaprzepaściła jednak gra w osłabieniu.

Kamil Glik krytykowany przez włoskie media. „Nędzny występ”

Glika za czerwoną kartkę krytykują włoskie media. „To był nędzny występ” – napisał o grze reprezentanta Polski włoski Eurosport, który przyznał mu notę „4”. Równie dosadnie grę Polaka opisali dziennikarze calciomercato.it. „To nie przypadek, że drugą żółtą kartkę otrzymał za spóźnioną interwencję. Był naiwny” – napisał jeden z autorów wspomnianego serwisu.

Glik w tym sezonie rozegrał 24 spotkania we wszystkich rozgrywkach. Zaliczył w nich jedną asystę. Graczem Benevento jest od września 2020 roku. Wówczas włoski klub zapłacił za niego AS Monaco 3 mln euro.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.