Anglia

Tottenham wycenił Kane’a. Oczekują niebotycznej kwoty

Fot. Screen // Sky Sports

Tottenham nie wyklucza sprzedaży Harry’ego Kane’a. „Koguty” wysoko wyceniły Anglika, co może jednak skutecznie zniechęcić zainteresowane kluby.

Zdaniem dziennika „Daily Mail” Harry Kane jest bacznie obserwowany przez oba kluby z Manchesteru, które planują wzmocnić swoje ofensywy. Zainteresowani mogą mieć jednak ogromne problemy ze sprowadzeniem Anglika.

Klub z Londynu nie zamierza tanio pozbywać się swojej największej gwiazdy. Daniel Levy oczekuje na oferty przekraczające 150 mln funtów, a więc mniej więcej 170 mln euro. Zdaniem „Daily Mail” Tottenham chce w ten sposób odstraszyć potencjalnych kupców.

Kontrakt Harry’ego Kane’a z londyńskim klubem obowiązuje do połowy 2024 roku. Na jego mocy zarabia około 200 tysięcy funtów tygodniowo.

„Zaoferowanie piłkarzowi lepszej pensji nie byłoby problemem dla obu klubów z Manchesteru. Nie wiadomo jednak, czy byłyby w stanie spełnić żądania Tottenhamu, gdy przez prawie rok nie mają dochodów z biletów.”- możemy przeczytać w „Daily Mail”.

„Levy zawsze stał na stanowisku, że Kane nie jest na sprzedaż. Z drugiej strony londyński klub ma jednak własne problemy finansowe, a angielski napastnik jest jego największym aktywem.”- dodano.

Harry Kane gra w Tottenhamie od początku swojej seniorskiej kariery. W międzyczasie był jednak wypożyczany do m.in. Millwall oraz Leicester. W obecnym sezonie strzelił już 21 bramek i zanotował 14 asyst.