Liga Europy Ligi zagraniczne

Wielka wpadka Ajaxu Amsterdam. Takie błędy nie zdarzając się zbyt często

Zimowe okienko transferowe w wykonaniu Ajaxu Amsterdam przyniosło transfer Sebastiena Hallera. Ciekawym faktem jest to, że był to rekordowy transfer holenderskiego klubu. Iworyjczyk kosztował Ajax aż 22,5 mln euro.

Włodarze Ajaxu po transferze zaliczyli kuriozalną wpadkę. Otóż po pozyskaniu Hallera z West Hamu, okazało się, że nie zgłosili go do europejskich rozgrywek. Zawodnik, który reprezentuje barwy Wybrzeża Kości Słoniowej miał pomóc w awansie do 1/8 finału Ligi Europy.

Pierwszy mecz w 1/16 finału Ligi Europy z Lille, zostanie rozegrany we Francji 18 lutego. Za to rewanżowe spotkanie odbędzie się w Amsterdamie, tydzień później. Mistrzowie Holandii potwierdzili pomyłkę, lecz sami nie wiedzą, dlaczego piłkarz nie został zarejestrowany.

Rzecznik Ajaxu Amsterdam skomentował brak Hallera na liście powołań w taki sposób: „To prawda, że Hallera nie ma na naszej liście graczy w Lidze Europy. Współpracujemy z KNVB i UEFA, aby dowiedzieć się, gdzie coś poszło nie tak”

Warto zaznaczyć, że Ajax ostatniego dnia zimowego okienka transferowego pozyskał również Oussamę Idrissi. Najciekawsze jest to, że Marokańczyk, holenderskiego pochodzenia został zgłoszony do europejskich rozgrywek. Kuriozum.

Sebastien Haller na szczęście nie został pominięty w rejestracji do Eredevisie. Od stycznia zagrał w sześciu spotkaniach, strzelając dwie bramki i cztery razy asystując.