Ekstraklasa

Papszun dostanie fortunę na transfery. Raków zamierza rozbić bank

Marek Papszun
Fot. Paweł Jerzmanowski

Marek Papszun od nowego sezonu znów będzie trenerem Rakowa. Do klubu z Częstochowy wróci po rocznej przerwie. I wiele wskazuje na to, że zaliczy mocne wejście – media informują o gigantycznym budżecie, jaki Papszun ma otrzymać na transfery.

Stało się coś, o czym media informowały od kilku tygodni. Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Na stanowisku pierwszego trenera „Medalików” zastąpi Dawida Szwargę, swojego wcześniejszego asystenta.

Papszun, który z Rakowa odszedł rok temu w poszukiwaniu nowych wyzwań, podpisał 2-letni kontrakt. W umowę wpisano jednam możliwość wcześniejszego jej zerwania w ściśle określonych warunkach.

Papszun najlepiej zarabiającym trenerem ligi. Fortuna na transfery

Jak informuje portal goal.pl, Papszun w Rakowie będzie mógł liczyć na bardzo atrakcyjne warunki. Jego zarobki będą dwukrotnie wyższe niż podczas ostatniego pobytu w częstochowskim zespole. To sprawi natomiast, że stanie się on także najlepiej zarabiającym trenerem ligi. „Co więcej – mówimy tu o zarobkach, które mogą dotyczyć tylko kilku zawodników w lidze” – pisze Damian Smyk z wspomnianego serwisu.

To jednak nie wszystko. Dziennikarz goal.pl przekazał również, że Papszun w Rakowie otrzyma gigantyczny – jak na polskie warunki – budżet ransferowy, który może wynieść nawet ponad osiem milionów euro.