Ekstraklasa

Śląsk Wrocław wytypował następcę Erika Exposito. Wybór padł na opcję zagraniczną

Śląsk Wrocław przygotowuje się na możliwe odejście Erika Exposito w letnim oknie transferowym. W programie na Kanale Sportowym na YouTube głos na ten temat zabrał Patryk Załęczny, prezes wrocławskiego klubu.

16 bramek i 4 asysty – to dorobek Erika Exposito w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Hiszpan jest najlepszym strzelcem i zawodnikiem Śląska Wrocław, ale nie wiadomo, czy będzie nim także w kolejnych latach. Kontrakt 27-latka wygasa bowiem wraz z końcem czerwca.

Na temat przyszłości najlepszego zawodnika wrocławskiego klubu wypowiedział się jego prezes Patryk Załęczny. – Z naszej strony wyszła oferta, wydaje mi się, że jest ona satysfakcjonująca jak na polskie warunki. Na pewno to wyższy kontrakt, niż ma w tym momencie – przyznał działacz w Kanale Sportowym.

Władze Śląska zdają sobie jednak sprawę z tego, że zatrzymać Exposito może być trudno. – Czekamy na jego decyzję, natomiast przygotowujemy się też do tego drugiego wariantu, bo nie chcielibyśmy się później obudzić i nie mieć żadnego napastnika. Rozmowy są zaawansowane. To opcja zagraniczna, ale z Europy – przyznał Załęczny.

https://twitter.com/Sportowy_Kanal/status/1779856886935802171