I liga

Adam Nawałka blisko powrotu na ławkę trenerską! Media: Trwają rozmowy

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po niemal pięciu latach przerwy Adam Nawałka może wrócić na ławkę trenerską. Były selekcjoner reprezentacji Polski jest łączony z klubem zaplecza Ekstraklasy, w którym pracował już w przeszłości.

Od 31 marca 2019 roku trwa przerwa Adama Nawałki w trenowaniu. Właśnie wtedy były selekcjoner reprezentacji Polski zakończył pracę w Lechu Poznań po poprowadzeniu „Kolejorza” w zaledwie 11 spotkaniach. Od tamtej pory 66-latek nie podjął żadnej pracy na stanowisku szkoleniowca, mimo że był łączony nawet z możliwym powrotem do kadry.

Teraz wydaje się, że Nawałka jest najbliżej powrotu na ławkę w całym tym okresie. Zdaniem „Gazety Krakowskiej” jego zatrudnieniem zainteresowana jest Wisła Kraków. „Biała Gwiazda” od piątku nie ma trenera, bowiem po porażce z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza do dymisji podał się Radosław Sobolewski.

Według wspomnianej gazety szefowie Wisły już rozpoczęli rozmowy dotyczące zatrudnienia następcy Sobolewskiego. Jednym z kandydatów ma być właśnie Nawałka. Poza nim krakowski klub ma rozważać również kandydatury Kazimierza Moskala czy Ryszarda Tarasiewicza. W mediach pojawiło się nawet nazwisko Macieja Skorży, ale jego kandydatura jest raczej wątpliwa biorąc pod uwagę fakt, że dopiero kilkanaście dni temu ogłosił on odejście z Urawa Red Diamonds.