Ekstraklasa

Media: Radomiak Radom zmieni trenera. Galca ma już następcę

Radomiak Radom

Radomiak Radom jest kolejnym klubem PKO BP Ekstraklasy, który w tym sezonie zdecydował się na zmianę trenera. Jak informuje Szymon Janczyk z portalu Weszło, zespół z Radomia opuści Constantin Galca. Klub miał już wytypować jego następcę.

Radomiak Radom po 15 kolejkach PKO BP Ekstraklasy zajmuje ósme miejsce w tabeli. Zespół z Radomia dotychczas zgromadził 19 punktów, wygrywając pięć i remisując cztery spotkania. Jak się jednak okazuje, takie wyniki i aktualna pozycja klubu nie są wystarczające dla jego szefów. Szymon Janczyk z portalu Weszło poinformował bowiem, że niebawem funkcję trenera Radomiaka przestanie pełnić Constantin Galca. To oznacza, że Zieloni będą kolejną ekipą z naszej ligi, która w tym sezonie zmieni trenera.

Media: Constantin Galca ma odejść. Radomiak Radom wytypował jego następcę

51-letni rumuński szkoleniowiec został trenerem Radomiaka w kwietniu bieżącego roku. Przez nieco ponad pół roku poprowadził go w 22 spotkaniach – wygrał osiem z nich. Wcześniej trenował on kilka klubów, m.in. Steauę Bukareszt czy Espanyol. Najwięcej czasu na stanowisku pierwszego trenera spędził on jednak w duńskim Vejle BK, który w latach 2019-2021 prowadził w 82 spotkaniach.

Jak się okazuje, następcą Galcy ma zostać dotychczasowy asystent Johna van den Broma, trenera Lecha Poznań. Maciej Kędziorek, bo o nim mowa, ma przejść do zespołu z Radomia dzięki klauzuli znajdującej się w jego umowie z „Kolejorzem”. Pozwala ona na rozwiązanie kontraktu w grudniu.