Wideo

Jóźwiak zanotował asystę przy kluczowym golu Charlotte FC. Pierwszy taki przypadek w historii [WIDEO]

Fot. Screen/ X/ Charlotte FC

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego MLS Charlotte FC pokonało Inter Miami i po raz pierwszy w swojej historii awansowało do fazy play-off. Asystę przy jedynym golu w tym meczu zanotował Kamil Jóźwiak.

Walka o wejście do barażu o 1/8 finału MLS w konferencji wschodniej trwała do samego końca sezonu zasadniczego. Aż sześć drużyn zakończyło rywalizację w odstępnie zaledwie trzech punktów od siebie. Ostatecznie to jednak Charlotte FC Kamila Jóźwiaka, Karola Świderskiego oraz Jana Sobocińskiego zagwarantowało sobie pierwszy awans w historii.

W ostatnich dwóch kolejkach „The Crown” mierzyli się z tym samym przeciwnikiem – Interem Miami. Kilka dni temu padł remis 2:2. Dziś w nocy Charlotte FC spisało się lepiej w defensywie i po zwycięstwie 1:0 mogło świętować grę w dalszej fazie rozgrywek. Asystę przy jedynym golu spotkanie zanotował Kamil Jóźwiak.

Po ostatnim gwizdku arbitra na Bank of America Stadium rozpoczęło się wielkie świętowanie. Charlotte FC to bardzo młoda organizacja, która weszła do MLS dopiero w 2022 roku. Awans po tak krótkim czasie jest więc wielkim osiągnięciem. W 1/16 finału fazy play-off zespół z „The Queen City” zmierzy się z New York Red Bulls.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.