Kadra

Wichniarek skrytykował grę Pedy. Jest reakcja i odpowiedź Probierza

Fot. Paweł Jerzmanowski

Patryk Peda, Patryk Dziczek, Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński to zawodnicy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski podczas październikowego zgrupowania. Najlepsze recenzje zebrał pierwszy z nich, choć jego gra nie spodobała się wszystkim – skrytykował go m.in. były reprezentant Polski, obecnie ekspert telewizyjny Artur Wichniarek. Na jego słowa zdążył odpowiedzieć już Michał Probierz.

W niedzielę reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Mołdawią, mocno komplikując sobie sytuację związaną z awansem na mistrzostwa Europy 2024. Mimo tego w październikowym zgrupowaniu można znaleźć pozytywy. Jeden z nich dotyczy z pewnością debiutu czterech zawodników. Jednym z nich był Patryk Peda, na co dzień występujący w Spal.

21-latek po meczach z Wyspami Owczymi (głównie po nim) i Mołdawią zebrał w mediach sporo pozytywnych ocen. Są jednak osoby, którym jego gra się nie podobała. – Dlaczego nie powołuje się piłkarzy z Serie C? Własnie dlatego, że nie da się ich brać. Jeżeli ktoś gra w Serie C, to po prostu ma ten poziom. Tego się nie oszuka – powiedział były piłkarz w Kanale Sportowym.

Na jego słowa, podczas rozmowy z Mateuszem Borkiem na łamach tego samego kanału zareagował selekcjoner reprezentacji Polski. – Przykro słyszeć, ze reprezentant Polski tak krytykuje chłopaka, który gra w barwach narodowych. Rozumiem, że mogłaby być merytoryczna krytyka. Stanę w obronie Pedy. Nie ma znaczenia, że gra w Serie C. Grał regularnie wszystkie spotkania w kadrze U21. Jak tam grał, to nikt nie krytykował, że jest z Serie C. Uważam, że grał bardzo dobrze. Nie mam do niego pretensji – powiedział Michał Probierz.