Transfery

Arsenal szykuje grunt pod głośny zimowy transfer. 70 milionów euro na stole

Zimą Arsenal będzie chciał ponownie wzmocnić swoją ofensywę. Zdaniem angielskich mediów na Emirates Stadium trafić może Ivan Toney z Brentford.

Podczas letniego okna transferowego władze Arsenalu wydały ponad 230 milionów euro na nowych piłkarzy. Drużynę prowadzoną przez Mikela Artetę zasilili Declan Rice, Kai Havertz, Jurrien Timber oraz David Raya (wypożyczenie). Niewykluczone, że w styczniu „Kanonierzy” ponownie wyruszą na rynek w poszukiwaniu wzmocnień.

Na celowniku wicemistrzów Anglii znalazł się Ivan Toney. Piłkarz Brentford jest aktualnie zawieszony w związku z obstawianiem meczów. Napastnik wrócił właśnie do treningów z zespołem, a jego kara zakończy się na początku przyszłego roku.

Dotychczas Toney odznaczał się dużą regularnością. W swoich dwóch pierwszych sezonach w Premier League strzelił kolejno 12 i 20 bramek. Przełożyło się to na duże zainteresowanie wśród czołowych klubów ligi.

27-latek nie zamierza przedłużać swojego kontraktu z Brentford. Jego aktualna umowa wygasa w 2025 roku. „Pszczoły” rozpoczną rozmowy na temat sprzedaży snajpera od około 70 milionów euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.