Hiszpania

Fatalne wieści dla Realu Madryt. Kluczowy piłkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych miesięcy Real Madryt będzie musiał radzić sobie bez Thibault Courtois. Podczas czwartkowego treningu belgijski bramkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

W ostatnich tygodniach Real Madryt przygotowywał się do startu nowego sezonu LaLiga. „Królewscy” odbyli tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie rozegrali mecze z wieloma znanymi klubami. Hitem całego wyjazdu było El Clasico, które zakończyło się wynikiem 3:0 dla FC Barcelony.

Pierwszym ligowym rywalem wicemistrzów Hiszpanii będzie Athletic Bilbao. Na kilka dni przed inauguracją rozgrywek podczas treningu Realu Madryt doszło do niepokojących wydarzeń. Po jednej z interwencji Thibaut Courtois opuścił boisko z łzami w oczach.

Po wstępnych badaniach diagnoza okazała się fatalna. Belg zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie i czeka go wielomiesięczna przerwa. Klub oficjalnie potwierdził te informację.

Po badaniach przeprowadzonych na naszym zawodniku Thibaut Courtois zdiagnozowano u niego zerwanie więzadła krzyżowego przedniego lewego kolana. Zawodnik w najbliższych dniach przejdzie operację czytamy w komunikacie.

W najbliższych godzinach władze Realu Madryt rozpoczną poszukiwania nowego bramkarza. Rezerwowym w zespole „Królewskich” był Andrij Łunin, jednak nikt w klubie nie powierzy mu tak odpowiedzialnej roli na cały sezon.

Filip Domański

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.

Recent Posts

Widzew znowu zaskakuje. Piłkarz słynnego klubu na testach w łódzkim klubie

Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…

5 dni ago

Dawidowicz zjawił się w Warszawie. Media huczą od plotek związanych z Legią. Ujawniono plany reprezentanta Polski

Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…

5 dni ago

Legia chce kolejnego reprezentanta Polski! Ujawniono nazwisko potencjalnego wzmocnienia

Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…

5 dni ago

Brighton płacił za niego 22,5 mln euro. Teraz ma trafić do Ekstraklasy

fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…

5 dni ago

Co z rekordem transferowym Legii? Rajović nie kosztował 3 mln? „To jest ściema”

Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…

1 tydzień ago

Raków walczy o pomocnika wycenianego na 700 tys. euro. „Medaliki” złożyły już trzy oferty

Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…

1 tydzień ago