Piłka Nożna

Sebastian Kowalczyk odchodzi z Pogoni Szczecin. Czołowy piłkarz „Portowców” zagra poza Europą

Fot. Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez Artura Dyczewskiego z Radia Szczecin, Pogoń sprzedała Sebastiana Kowalczyka. Pomocnik zostanie nowym piłkarzem Houston Dynamo.

Sebastian Kowalczyk był piłkarzem Pogoni Szczecin od 2012 roku. 24-latek przeszedł przez wiele szczebli piłki młodzieżowej, aby w końcu występować w seniorskiej kadrze „Dumy Pomorza”. Łącznie dla klubu z zachodniej Polski rozegrał 186 spotkań.

Po raz ostatni w brawach Pogoni Szczecin Kowalczyk pojawił się na placu gry w czwartkowym meczu przeciwko Linfield F.C. Podopieczni Jensa Gustafssona wygrali na wyjeździe aż 5:2 i ze sporą zaliczką przystąpią do rewanżu. Tam jednak będą musieli sobie radzić już bez swojego pomocnika.

Jak przekazał Artur Dyczewski z Radia Szczecin, Pogoń porozumiała się z Houston Dynamo w sprawie klauzuli wykupu Kowalczyka. Na ten moment nie wiadomo, ile „Portowcy” zarobią na sprzedaży zawodnika. Portal Transfermarkt wycenia go na 1,5 miliona euro.

Na ten moment Houston Dynamo zajmuje dziewiąte miejsce w swojej konferencji MLS. Klub z Teksasu nadal zachowuje duże szanse na awans do fazy play-off. W minionym sezonie „Orange Crush” zakończyli kampanię ligową na przedostatniej lokacie.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.