Bukmacherka

Raków rusza do boju w europejskich pucharach. Pierwszym rywalem Flora Tallin | Analiza, kursy, typy

Polskie kluby powoli rozpoczynają sezon 2023/24. Na pierwszy ogień idzie świeżo upieczony mistrz kraju, czyli Raków Częstochowa, który rusza do walki o jak najlepszy wynik w Lidze Mistrzów. Rywalem częstochowian będzie estońska Flora Tallin. Czy zwycięzcy poprzedniego sezonu Ekstraklasy udanie rozpoczną tegoroczną przygodę w europejskich pucharach?

Dla Dawida Szwargi będzie to oficjalny debiut na stanowisku pierwszego szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Co prawda nawet w poprzednim sezonie zdarzało się, że zastępował na tym stanowisku Marka Papszuna, jednak dopiero wtorkowe spotkanie będzie premierowym jako trenera klubu. Z pewnością dużym utrudnieniem, co do wyboru składu będzie fakt, że nie będzie mógł skorzystać z usług Iviego Lopeza. Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, przez co powróci na boisko dopiero za kilka miesięcy.

Z drugiej jednak strony poczynione przez zespół wzmocnienia (również mając na uwadze także zawodników, którzy odeszli z zespołu jak Petrasek czy Gutkovskis), mogą dawać pewnego rodzaju optymizm przed dwumeczem z Florą, jak i przyszłymi meczami na krajowym podwórku. Są zawodnicy, którzy już sprawdzili się na boiskach Ekstraklasy, tacy jak John Yeboah, Kamil Pestka, Łukasz Zwoliński, Adnan Kovacevic czy Kacper Bieszczad. Jest wykupiony po wypożyczeniu w poprzednim sezonie Stratos Svarnas, czy wypożyczony z ligi greckiej Antonis Tsiftsis.

Z pewnością dodatkowym smaczkiem nadchodzącego dwumeczu będzie fakt, że w zespole Flory występuje aktualnie kilku zawodników, którzy w przeszłości byli piłkarzami klubów Ekstraklasy i mają na swoich kontach po kilkadziesiąt spotkań w tych rozgrywkach, albo i więcej. Mowa tutaj o Konstantinie Wassiljewie, który pełni funkcję kapitana drużyny, w przeszłości piłkarz Jagiellonii Białystok czy Piasta Gliwice. Jest także znany z gry w Legii Warszawa czy Miedzi Legnica Henrik Ojamaa. W kadrze znajdują się także Ken Kallaste (ex Korona Kielce, Górnik Zabrze czy GKS Tychy) oraz Sergiej Zenjow (ex Cracovia), jednak najprawdopodobniej nie wystąpią w dwumeczu z powodu kontuzji.

Aktulnie Flora znajduje się na pierwszym miejscu w lidze estońskiej (która gra systemem wiosna-jesień), jednak ma tyle samo punktów co Levadia, po 47.

Faworytem meczu wydają się mistrzowie Polski, jednak sprawdźmy co na ten temat sądzą eksperci GO+bet legalego polskiego bukmachera. Ich zdaniem również zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu w Częstochowie będą zawodnicy Rakowa. Na ich wygraną jest kurs 1,19, na remis kurs wynosi 6,30, natomiast wygrana gości okraszona jest kursem aż 25.

Sprawdźmy jeszcze jak wyglądają wybrane kursy na liczbę bramek w spotkaniu:

  • Poniżej 1,5 bramki w meczu: 4,15
  • Poniżej 2,5 bramki w meczu: 2,15
  • Powyżej 2,5 bramki w meczu: 1,62
  • Powyżej 3,5 bramki w meczu: 2,52

Początek meczu 11 lipca o godz. 20.

*Wszystkie kursy są z 10 lipca z godziny 20.00

Kursy zawarte w tekście pochodzą z bukmachera GO+bet. Bukmacher ten posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów RP. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest zabroniony. Hazard związany jest z ryzykiem. Gra w zakładach bukmacherskich jest dozwolona od 18. roku życia. Wszelkie reklamy gier hazardowych, a także informacje o kursach, są skierowane do osób pełnoletnich i mają charakter informacyjny. Nie mają one na celu nakłaniania do gry.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjnyNie zachęcamy do udziału w grach hazardowych. Kursy na wyżej wskazane zdarzenia podajemy w celach informacyjnych i analitycznych. Nie bierzemy odpowiedzialności za to, jakim rezultatem zakończy się dany mecz i które zdarzenia wskazane w tekście okażą się trafione.