Kadra

Brazylijski talent zadeklarował chęć gry dla Polski. Niedawno podpisał kontrakt z gigantem

„Może kiedyś zagram w reprezentacji Polski, to niezły pomysł, prawda?” – napisał na Twitterze Guilherme Zimovski. Brazylijski skrzydłowy nawiązał w ten sposób do swoich polskich korzeni.

Kilka dni temu Guilherme Zimovski został nowym zawodnikiem Corinthians. Do brazylijskiego giganta trafił na zasadzie wypożyczenia z zespołu Capivariano U20. W Corinthians najprawdopodobniej również będzie on występował w drużynie młodzieżowej. „Mogę tylko podziękować Bogu za wszystko, co dzieje się w moim życiu. Specjalne podziękowania dla mojej rodziny za to, że zawsze jest przy mnie, moich przyjaciół i agentów. Mam nadzieję, że dzięki tej koszulce przejdę do historii” – napisał na Twitterze zawodnik po podpisaniu kontraktu z nowym zespołem (tłumaczenie wypowiedzi: tvpsport.pl).

https://twitter.com/guizimovski/status/1626249841062944768?s=20

Transfer Zimovskiego do Corinthians sprawił, że zaczęto o nim mówić w polskich social mediach. Wpis na Twitterze dodał m.in. Arkadiusz Stelmach, specjalista ds. marketingu i dyrektor ds. skautingu młodzieżowego Wisły Płock. „Dla 18-letniego skrzydłowego z polskim paszportem to spory przeskok. Do tej pory grał w małych klubach. Dziadek wyemigrował do Brazylii przez drugą wojnę światową. Rodzina wie co nieco o Polsce, znają parę słów” – czytamy we wspomnianym wpisie.

Na informacje o sobie w polskich mediach zareagował sam 18-letni zawodnik. W odpowiedzi na post Arkadiusza Stelmacha napisał on: „Cześć polscy obywatele. Chcę podziękować za waszą sympatię. Jestem potomkiem Polaków. Może kiedyś zagram w reprezentacji Polski, to niezły pomysł, prawda?”.

https://twitter.com/guizimovski/status/1629524445323821056?s=20