Kadra

Michniewicz wskazał, gdzie kadrze brakuje stabilizacji. „Potrzebujemy trzech nowych zawodników”

Fot. Screen/ YouTube/ Łączy nas piłka

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski, w której udział wzięli selekcjoner Czesław Michniewicz oraz kapitan Robert Lewandowski. Trener został zapytany o to, które pozycje w kadrze nie są jeszcze obsadzone na stałe.

W rozpoczynającym się tygodniu reprezentacja Polski rozegra dwa ostatnie spotkania w ramach dywizji A Ligi Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się z Holandią (22.09) oraz Walią (25.09). Po czterech rozegranych meczach podopieczni Czesława Michniewicza zgromadzili na swoim koncie cztery punkty i zajmują 3. miejsce w grupie, którą uzupełnia Belgia.

Przed rozpoczęciem treningów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Michniewicza i Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner wyjawił, na których pozycjach nadal trwa rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie. Według 52-latka największy problem będzie stanowiło zestawienie linii pomocy.

Biorąc pod uwagę skład, w jakim graliśmy mecz ze Szwecją, widać, że cały ten środek jest troszeczkę inny niż w tamtym spotkaniu, czyli nie mamy Bielika, nie mamy Góralskiego, nie mamy Modera. Czyli potrzebujemy trzech nowych zawodnikówpowiedział Michniewicz.

Oczywiście jest Grzesiek Krychowiak, którego sytuacja dzisiaj jest zupełnie inna niż w marcu. […] Wtedy był z nim problem. Teraz gra, gra w miarę regularnie i jest w nowym klubie, także mamy zawodnika w dobrej dyspozycji, w to głęboko wierzędodał.

Pozostałych musimy szukać, stąd też pomysł, żeby powołać Kubę Piotrowskiego. […] Zobaczymy, czy będzie szansa, żeby zadebiutował, bo jeszcze w reprezentacji nie grał. Jest Karol Linetty, który jest w zupełnie innej sytuacji, niż był w czerwcuwymienił.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.