Hiszpania

Cudowny gol nowego zawodnika Barcelony. Tak dał jej zwycięstwo z Realem [WIDEO]

Screen // Twitter / FC Barcelona

FC Barcelona wygrała drugi mecz towarzyski podczas tournee po Stanach Zjednoczonych. Wicemistrzowie Hiszpanii w sparingowym El Clasico pokonali Real Madryt (1:0). Przez 45 minut na boisku mogliśmy oglądać Roberta Lewandowskiego, debiutującego w „Blaugranie”. Mogliśmy też oglądać innego nowego gracza Barcy, Raphinhę, który popisał się cudownym golem.

Chyba dawno El Clasico nie było tak mocno wyczekiwane. Kibice zapomnieli o tym, że to El Clasico towarzyskie. W Polsce tysiące osób nastawiło budziki na 5 rano tylko po to, by obejrzeć sparingowe starcie FC Barcelony z Realem Madryt. Sparingowe, ale jednocześnie wyjątkowe, rozgrywane na klimatyzowanym stadionie w Las Vegas, podnoszącym poziom show. Wyjątkowe jednak przede wszystkim z tego względu, że w barwach Barcelony debiutował Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski rozegrał 45 minut, trzykrotnie oddając strzał na bramkę „Królewskich”. Pierwsze uderzenie zostało obronione przez Thibaut Courtoisa, a dwa kolejne zablokowane przez byłego kolegę klubowego Lewandowskiego, Davida Alabę.

O ile – tym razem – rywale Barcelony zdołali zatrzymać Lewandowskiego, o tyle nie zdołali zatrzymać innego nowego zawodnika wicemistrzów Hiszpanii, Raphinhi. Skrzydłowy sprowadzony z Leeds United, jeszcze w pierwszej połowie popisał się znakomitym uderzeniem lewą nogą, dając prowadzenie i – jak się później okazało – zwycięstwo Katalończykom (bramka w poniższym materiale wideo od 0:59).