Ligi zagraniczne

Stosunki pomiędzy PSG i Realem Madryt są bardzo słabe. Al-Khelaifi zdradził szczegóły

Fot. Screen / YouTube / Sky Sports Retor

We wtorek wieczorem wraca Liga Mistrzów UEFA. W hicie tej fazy rozgrywek PSG zmierzy się z Realem Madryt. Głowa paryskiego klubu, Nasser Al-Khelaifi w wywiadzie wyjawił, jakie stosunki łączą jego drużynę z rywalami.

Jeszcze przed kilkoma laty PSG i „Królewscy” mieli do siebie bardzo przyjacielskie nastawienie. Zawodnicy swobodnie migrowali pomiędzy tymi klubami, czego dowodem są transfery takich graczy jak Jese Rodriguez czy Keylor Navas. Od momentu próby utworzenia Superligi wiele się jednak zmieniło. Al-Khelaifi ma w tej materii inne zdanie niż Florentino Perez.

Podczas letniego okienka transferowego doszło do kolejnych negocjacji. Tym razem chodziło o jedną z największych transakcji w historii – przenosiny Kyliana Mbappe. Eksperci uważają, że Perez robił PSG sporą przysługę oferując za francuskiego napastnika jakiekolwiek pieniądze w momencie, kiedy ten już za pół roku mógł negocjować z Hiszpanami. Ostatecznego porozumienia nie osiągnięto.

Według dziennika „Marca” w poniedziałek, czyli dzień przed hitem LM, doszło do spotkania prezesów obu ekip. Al-Khelaifi i Perez umówili się w paryskiej restauracji „Guy Savoy”.

Nie zmieniło to jednak jego podejścia do Realu Madryt. Katarczyk nie ukrywa swojej obojętności co do „Królewskich”. Nie zamierzam ukrywać tego, że nie mamy prawie żadnych relacji z Realem Madryt. Nie chcę wracać do tego, co się stało. Wierzę w dostępność piłki nożnej dla małych klubów. Oni nie myślą tak samostwierdził Al-Khelaifi.

Jesteśmy dumni z tego, że podnieśliśmy PSG na poziom Realu Madryt. Nasze cele nie zostały jednak jeszcze osiągnięte. To zajmie trochę czasu, dobrze o tym wiemymówił.

Wszyscy czekamy na ten mecz. Piłkarze lubią takie spotkania. Chcemy udowodnić, że jesteśmy świetnym klubem, a zawodnicy są gotowi, aby zajść naprawdę daleko. Chcemy, by wszyscy kibice byli razem z nami, zwłaszcza dziś wieczoremzakończył.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.