Ekstraklasa

Wisła Kraków sprzeda kolejnego piłkarza za duże pieniądze. Trafił do klubu za darmo

Fot. Twitter/ Wisła Karków

W trakcie trwania zimowego okienka transferowego budżet Wisły Kraków może zostać solidnie podreperowany. Z ekipy „Białej Gwiazdy” niedawno odszedł Yaw Yeboah, a na horyzoncie pojawiła się kolejna duża sprzedaż.

Według informacji przekazanych przez Szymona Jańczyka z portalu „Weszło” piłkarzem, który pożegna się wkrótce ze stolicą Małopolski będzie Aschraf El Mahdioui. Holender trafił na stadion przy ul. Reymonta latem ubiegłego roku.

Holender ma wkrótce zostać nowym piłkarzem Al Taawon, zespołu grającego w Arabii Saudyjskiej. Jak podał wymieniony wcześniej dziennikarz Wisła Karków ma zarobić na sprzedaży 25-latka około 2.7 miliona dolarów. Dodatkowo w umowę zostanie wpisany bardzo wysoki procent od kolejnego transferu El Mahdioui’ego.

Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany. To zawodnik z wielkim potencjałem i jakością, co zostało zauważone. Na tę chwilę czekamy na decyzję i na to, co się wydarzy – wyznał trener Wisły Kraków, Adrian Gula.

Byłaby to kolejna duża sprzedaż „Białej Gwiazdy” w zimowym okienku transferowym. Jakiś czas temu z klubu odszedł Yaw Yeboah. Ghański zawodnik przeszedł do Columbus Crew. Amerykanie zapłacili za niego 2 miliony euro.

Dzięki takim ruchom Wisła Kraków znacząco poprawi swoją sytuację finansową, jednak straci dwóch ważnych piłkarzy z pierwszej drużyny. Podopieczni Adriana Guli po rundzie jesiennej mają zaledwie kilka punktów przewagi nad strefą spadkową.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.