Transfery

Zagraniczny klub chce kupić Lubomira Satkę. Lech Poznań odrzucił pierwszą ofertę

Lubomir Satka
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Według informacji opublikowanych przez Tomasza Włodarczyka na internetowych łamach portalu „Meczyki.pl” Lech Poznań otrzymał propozycję sprzedaży Lubomira Satki. Sprowadzeniem reprezentanta Słowacji jest zainteresowane Dinamo Zagrzeb. Chorwacki klub zaproponował „Kolejorzowi” 2 miliony euro. Ten jednak stanowczo odrzucił ofertę.

Satka w sezonie 2021/2022 rozegrał do tej pory 15 meczów. Zanotowanie większej liczby występów uniemożliwiły mu problemy zdrowotne. Jeśli jednak 26-latek był w pełni sprawny, wybiegał w pierwszym składzie zespołu kierowanego przez Macieja Skorżę. Co więcej, był jego pewnym punktem.

Dinamo złożyło ofertę za Satkę

Dobra forma 22-krotnego reprezentanta Słowacji sprawiła, że zwróciły na niego uwagę zagraniczne kluby. Satka otrzymał oferty zmiany barw już w trakcie letniego okna transferowego, lecz poznaniacy nie byli zainteresowani oddaniem swojego podstawowego obrońcy. Priorytetowym celem Lecha jest bowiem zdobycie mistrzostwa Polski. Osłabianie kadry nie wchodziło zatem i wciąż nie wchodzi w grę.

Dlatego też pion sportowy „Kolejorza” odrzucił propozycję przesłaną przez Dinamo Zagrzeb. Chorwaci zaoferowali za Satkę 2 miliony euro. Przy Bułgarskiej nie zamierzają zaakceptować żadnej oferty, dopóki nie zakończy się aktualna kampania ligowa. W związku z tym temat transferu Słowaka wróci najwcześniej latem. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku, a portal „Transfermarkt” wycenia go aktualnie na 3 miliony euro.

Plany transferowe Lecha

Według Tomasza Włodarczyka szefowie lidera Ekstraklasy chcą jak najszybciej wzmocnić kadrę drużyny. Dziennikarz portalu „Meczyki.pl” przekazał, że Lech sprowadzi dwóch piłkarzy. Mowa o nowym zarówno stoperze, jak i skrzydłowym. Zawodnicy mają zasilić szeregi „Kolejorza” na początku 2022 roku.

Niebawem ma się również wyjaśnić kwesta przyszłości Jakuba Kamińskiego. Zdaniem polskiego redaktora wkrótce zostanie dopięty transfer kapitana reprezentacji Polski do lat 21 (najprawdopodobniej następnym przystankiem w karierze 19-latka będzie VfL Wolfsburg). Skrzydłowy ma jednak opuścić klub dopiero po sezonie. Włodarczyk zaznaczył także, że Lech otrzymał zapytanie z Turcji o Michała Skórasia, lecz sprawa została stłumiona w zarodku – miedzy innymi ze względu na sytuację z młodzieżowcami.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.