Transfery

Gianluigi Buffon chce jeszcze zagrać za granicą. Wskazał konkretny kierunek

Fot. Screen // YouTube / Juventus

Gianluigi Buffon pomimo swojego wieku nie myśli jeszcze o końcu kariery. Doświadczony bramkarz zdradził, gdzie chciałby zagrać po odejściu z Parmy.

Co roku wydaje się, że Gianluigi Buffon musi w końcu zawiesić buty na kołku, jednak nic takiego nie ma miejsca. Włoch już niedługo będzie świętował swoje 44. urodziny, ale jak sam przyznał, ma w planach jeszcze zagraniczny transfer.

Chciałbym zagrać w Meksyku lub Stanach Zjednoczonych. Chciałbym spróbować tego, ale zobaczymy, co się stanie. Jeśli zapytasz mnie, co będę robił w przyszłości, prawda jest taka, że ​​jeszcze nie wiem, czy będę menedżerem, czy trenerem. Znam siebie i wiem, że chcę się doskonalić – powiedział w rozmowie z „TUDN”.

Legendarny golkiper Juventusu domyśla się, dlaczego pomimo sędziwego wieku nadal chce kontynuować swoją karierę.

Nie wygrałem Ligi Mistrzów i to podtrzymuje mojego ducha rywalizacji. Być może gdybym wygrał Ligę Mistrzów, już dawno przeszedłbym na emeryturę, ponieważ nie miałbym ważniejszych celów do osiągnięcia – stwierdził Włoch.

Buffon został także poproszony o wymienienie najlepszych według niego bramkarzy.

Oblak, Courtois, Donnarumma, Neuer, Ter Stegen i Navas – mogę ich umieścić na jednym poziomie. Gigio ma jednak potencjał, aby wejść na jeszcze wyższy poziom – odpowiedział.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.