Reklama
Hiszpania

Czystki w FC Barcelonie. Trzech piłkarzy na wylocie z klubu

grafika: własna/Krótka Piłka

Xavi rozpoczyna czystki w Barcelonie. Według hiszpańskich mediów szkoleniowiec nie widzi w swojej wizji miejsca dla trzech piłkarzy. Zimą mają oni opuścić Camp Nou.

Blaugrana wiosną zagra w Lidze Europy, do której spadła po zajęciu trzeciego miejsca w grupie Ligi Mistrzów. Poza tym ekipie Xaviego nie idzie najlepiej w La Liga, gdzie zajmuje dopiero siódmą pozycję w tabeli. Dodatkowo zimą ciężko będzie przeprowadzić hitowe transfery, ze względu na problemy finansowe klubu.

W środę pojawiła się jednak informacja o dopięciu przenosin na Camp Nou Ferrana Torresa z Manchesteru City. To nie będzie natomiast koniec działać Barcy. Według Gerarda Romero Xavi nie widzi miejsca dla trzech piłkarzy, z którymi zamierza pożegnać się w styczniu.

Mowa konkretnie o: Philippe Coutinho, Samuelu Umtitim i Luuku de Jongu. Priorytetem będzie rozstanie się z pierwszą dwójką, ze względu na wysokie wynagrodzenie, jakie otrzymują. W grę wchodzi także ich wypożyczenie, a niekoniecznie transfer definitywny.

Jeśli chodzi o de Jonga, to trafił on do Barcelony za czasów Ronalda Koemana. To właśnie Holender uparcie stawiał na byłego napastnika Sevilli. Xavi zupełnie nie ma jednak na niego pomysłu i nie chce z niego korzystać.