Transfery

Legia Warszawa rozpoczyna kadrową rewolucję. Trzech piłkarzy ma opuścić klub

grafika: własna/Krótka Piłka

Legię Warszawa po zakończeniu aktualnego sezonu czeka przebudowa kadry zespołu. Według Łukasza Olkowicza przy Łazienkowskiej podjęto decyzje na temat przyszłości trzech piłkarzy. Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” twierdzi, że stolicę opuści Andre Martins, Rafael Lopes oraz Tomas Pekhart.

Mistrzowie Polski szykują duże zmiany. W najbliższych miesiącach drużynę przejmie nowy szkoleniowiec, który zastąpi Marka Gołębiewskiego. Jeśli spełnią się zapowiedzi Dariusza Mioduskiego, będzie to Marek Papszun, którego umowa z Rakowem obowiązuje tylko i wyłącznie do 30 czerwca 2022 roku.

Początek kadrowej rewolucji

Trener zespołu z Częstochowy na antenie „Canal+ Sport” zapowiedział, że ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie do końca roku. Wówczas poinformuje o niej swojego przełożonego. Opcje są dwie. Albo Papszun przedłuży kontrakt z Rakowem, albo przeniesie się do Warszawy.

Szeregi Legii wzmocnił już jednak Paweł Tomczyk, który w przeszłości współpracował z Papszunem w Częstochowie. Według Łukasza Olkowicza to zapowiedź zmian, do których dojdzie w szatni stołecznej drużyny. Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” w swojej serii zatytułowanej „Prześwietlenie” wskazał trzech piłkarzy, których los przy Łazienkowskiej jest przesądzony.

Szefostwo Legii nie zamierza przedłużyć umowy ani Andre Martinsa, ani Tomasa Pekharta. W związku z tym po zakończeniu aktualnej kampanii ligowej będą oni mogli zmienić barwy klubowe jako tak zwani wolni zawodnicy. Ich kontrakty obowiązują bowiem do 30 czerwca 2022 roku.

Zespół opuści również Rafael Lopes. Jego umowa jest ważna jednak o pół roku dłużej niż dwójki wspomnianych wcześniej zawodników. Dlatego też stołeczny klub wystawi Portugalczyka na listę transferową w nadziei, że w trakcie letniego okna uda mu się zmienić pracodawcę.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.