Hiszpania

Barcelona latem chce dokonać wielkiego wzmocnienia. Na celowniku trzy gwiazdy Premier League

grafika: własna/Krótka Piłka

Według doniesień hiszpańskiej „Marki” FC Barcelona postara się zimą sprowadzić aż trzech piłkarzy. Takie ruchy mają pomóc nowemu trenerowi osiągnąć sukces w klubie.

Ostatnie miesiące dla kibiców „Dumy Katalonii” są istnym koszmarem. Z klubu odeszli najlepsi piłkarze, a kasa jest całkiem pusta. Nową nadzieję w ich serca wlało przyjście do „Blaugrany” Xaviego, który od niedawna pełni funkcję pierwszego trenera.

Szkoleniowiec wymaga od zarządu wzmocnień już w zimowym oknie transferowym. Jednym z nich może być Dani Alves, który wyraża chęć powrotu do Barcelony mimo swojego wieku. Ponadto „Marca” donosi, że na celowniku włodarzy znaleźli się również Edinson Cavani, Raheem Sterling i Timo Werner. Jednak ze względu na ograniczony budżet możliwe będą najprawdopodobniej tylko wypożyczenia.

Jednak na takie informacje trzeba patrzeć z dystansem, ponieważ FC Barcelona już ledwo wiąże koniec z końcem, a co dopiero gdyby musiała zakontraktować kolejnych zawodników. Ponadto wielu piłkarzy nie będzie chciało dołączyć do drużyny z tak niestabilną sytuacją.

„Duma Katalonii” obecnie zajmuje dziewiątą pozycję w ligowej tabeli z 17 punktami na koncie. W Lidze Mistrzów wygląda to nieco lepiej, ponieważ po dwóch zwycięstwach ekipa z Hiszpanii plasuje się na drugim, dającym awans miejscu.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713