Transfery

Wiemy czemu Lewandowski chce odejść! Irytują go dwie rzeczy

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Od kilku dni mówi się dużo na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Według doniesień „Bilda” polski napastnik ma dwa poważne powody przez, które chce opuścić klub.

Lewandowski chce poszukać nowych wyzwań i opuścić Bayern Monachium – informowało w czwartek Sky Sports. Włodarze klubu ze stolicy Bawarii nie chcą jednak, pozbywać się swojej największej gwiazdy i żądają za Polaka zaporowej ceny oscylującej w okolicy 100 milionów funtów.

Powoduje to, że najprawdopodobniej najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski nie opuści „Die Roten”. Jednak „Bild” postanowił przyjrzeć się sytuacji w szatni Bayernu i dowiedzieć się co powoduje, że Lewandowski jest nieszczęśliwy. Według ustaleń dziennikarzy są dwa kluczowe powody.

Pierwszy z nich to ciągłe spekulacje na temat przyjścia Erlinga Haalanda do Bayernu Monachium, który typowany jest na następcę Polaka. Co więcej Hasan Salihamidzić oficjalnie potwierdził zainteresowanie graczem BVB.

Drugi to fakt, że władze klubu nie spieszą się z zaproponowaniem mu nowego kontraktu. Jego dotychczasowa umowa wygasa wraz z końcem czerwca 2023, a działacze wciąż nie podjęli z nim rozmów na temat przedłużenia.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713