Anglia Francja Transfery

Kosmiczna oferta dla Pogby. Manchester chce go zatrzymać ogromną pensją

Paul Pogba
Fot. Screen: YouTube/Manchester United

Paul Pogba od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy rozważa możliwość odejścia z Manchesteru United. Wiele wskazuje na to, że do tego odejścia rzeczywiście dojdzie, ale dopiero po zakończeniu obecnego sezonu. Wówczas francuskiemu pomocnikowi wygasa kontrakt, dzięki czemu do nowego zespołu (prawdopodobnie PSG) mógłby on dołączyć za darmo. Jak się jednak okazuje, szefowie „Czerwonych Diabłów” chcą zatrzymać swojego zawodnika. W tym celu szykują dla niego dużą podwyżkę.

Saga związana z możliwym odejściem Paula Pogby z Manchesteru United ciągnie się już od kilkunastu miesięcy. Rok temu Francuz łączony był z transferem do Realu Madryt, z którego ostatecznie nic nie wyszło. Tego lata mówiło się, że może on zasilić PSG. Ten transfer również nie wypalił. Nie oznacza to jednak ostatecznego wyjaśnienia przyszłości zawodnika.

Kosmiczna oferta dla Pogby. Manchester chce go zatrzymać ogromną pensją

W związku z nieudanym transferem do Francji, Pogba w najbliższym sezonie nadal będzie występował w Manchesterze United. Nie wiadomo jednak, co zrobi po zakończeniu rozgrywek. Wraz z końcem czerwca przyszłego roku wygasa bowiem jego kontrakt. W związku z tym w mediach pojawiły się ostatnio informacje dotyczące możliwego przejścia 28-latka do wspomnianego PSG. Paryski klub chciałby skorzystać z szansy darmowego transferu, jak w przypadku ściągnięcia m.in. Gianluigiego Donnarummy, Sergio Ramosa i Leo Messiego. Jak się jednak okazuje, „Czerwone Diabły” zamierzają o Pogbę powalczyć.

„The Athletic” poinformował, że Manchester złożył Pogbie ofertę nowego kontraktu. Umowa miałaby obowiązywać przez pięć lat, a w jej ramach piłkarz mógłby liczyć na ogromną pensję, wynoszącą 400 tys. funtów tygodniowo (rocznie niemal 21 mln, czyli o 5 więcej niż dotychczas). Jeśli pomocnik zaakceptowałby propozycję, zostałby najlepiej zarabiającym graczem Manchesteru, wyprzedzając Davida de Geę, który obecnie zarabia 375 tys. funtów.

Wpływ na propozycję dla Pogby mógł mieć pierwszy mecz nowego sezonu Premier League. Manchester rozbił w nim Leeds United (5:1), a reprezentant Francji zaliczył cztery asysty.