Polacy za granicą

Robert Lewandowski mógł grać dla PSG. Znamy powód odrzucenia oferty

fot. własne / Paweł Jerzmanowski

Niemal co okno transferowe Robert Lewandowski był wymieniany w kontekście przenosin do innej ligi. Okazuje się, reprezentantem Polski było zainteresowane także Paris Saint Germain.

Od kilku lat jak bumerang wraca do kibiców temat Lewandowski w Realu. Media obiegały kolejne informacje, jakoby Polak już w najbliższym oknie trafił do stolicy Hiszpanii, gdzie miałby dalej rozwijać się piłkarsko. Ostatecznie z tych plotek nic nie wynikało, a dodatkowo zamiast przenosin do „Królewskich” w sierpniu 2019 roku przedłużył umowę z Bayernem.

Okazuje się jednak, że nie tylko Real Madryt był zainteresowany polskim snajperem. W kontekście transferu wymieniało się także Chelsea, Manchester City oraz Paris Saint Germain. Ci ostatni składali nawet propozycje samemu zawodnikowi, jednak ten nie był zainteresowany przenosinami do stolicy Francji.

W najnowszym programie „Prawda Futbolu” Roman Kołton przy okazji transferu Leo Messiego do PSG, powiedział, że katarscy właściciele klubu kusili Polaka wielkimi pieniędzmi, jednak nie były one w stanie skusić go do odejścia z Monachium.

Miałem taką rozmowę z Robertem Lewandowskim przy okazji meczu Champions League w Amsterdamie. Wymienialiśmy stawki padające pod jego adresem. Robert bardziej się uśmiechał, ale przyznał jedno, że w Paryżu ta stawka była absolutnie niebotyczna, jeśli chodzi o gażę.

powiedział Kołtoń

Co więc sprawiło, że „Lewy” odrzucił tak intratną propozycję? Reprezentant kraju przyznał dziennikarzowi, że nie przekonał go poziom sportowy ligi.

Powiedział natomiast, że problemem jest liga francuska, która nie jest takim wyzwaniem

zakończył dziennikarz

Obecna umowa Robert Lewandowskiego z Bayernem wygasa w czerwcu 2023 roku. Obecnie Transfermarkt wycenia go na 60 milionów euro.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.