Hiszpania

Ujawniono szczegóły kontraktu Alaby. Ogromna premia dla piłkarza i agenta

Fot. Screen: YouTube/Real Madrid

David Alaba na zasadzie wolnego transferu zamienił tego lata Bayern Monachium na Real Madryt. Dziennikarzom „Der Spiegel” udało się dotrzeć do szczegółów nowej umowy Austriaka.

Alaba trafił do akademii Bayernu Monachium już w 2008 roku. Od tego czasu zdołał wystąpić w 431 spotkaniach, strzelając przy tym 33 gole i notując 55 asyst. Po 13 latach spędzonych w Bawarii postanowił nie przedłużać kontraktu. Powodem rozstania miały być zbyt wygórowane oczekiwania finansowe obrońcy.

29-latek został wolnym zawodnikiem, co skrzętnie wykorzystał Real Madryt. Włodarze hiszpańskiego klubu zaproponowali mu pięcioletnią umowę, na co przystał sam zainteresowany. Początkowo nie podano do wiadomości, jakie warunki finansowe zostały zapisane w kontrakcie, lecz dziennikarze „Der Spiegel” je ujawnili.

Według tygodnika za sam podpis pod umową Alaba otrzymał aż 17,7 miliona euro. Dodatkowo za każdy kolejny sezon gry w barwach „Królewskich” dostanie19,5 miliona euro brutto. Transakcja pozwoliła się wzbogacić nie tylko zawodnikowi, ale również jego agentowi i rodzinie. Pini Zahavi zainkasował 5,2 miliona euro prowizji, a jego familia 6,3 miliona euro.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713