Francja

Kylian Mbappe odejdzie z PSG. Francuz przedstawił klubowi swoją wizję

Fot. YouTube // Screen // LeHuffPost

Według informacji „L’Equipe” Kylian Mbappe zadecydował już o swojej przyszłości. Gwiazdor nie wiąże jej z PSG i już wkrótce zobaczymy go w koszulce innego klubu.

Kylian Mbappe jest piłkarzem Paris Saint-Germain od 2017 roku. Do stolicy Francji trafił z AS Monaco i już wtedy był uważany za nadzieję światowej piłki. Podczas swojego pobytu w nowym klubie udowodnił, że któregoś dnia najprawdopodobniej sięgnie po Złotą Piłkę. Nie zrobi tego jednak w barwach „Les Rouge-et-Bleu”.

Jak podaje dziennik „L’Equipe”, Mbappe podjął już decyzję co do przedłużenia wygasającego za rok kontraktu z PSG. 22-latek oznajmił włodarzom klubu, że nie ma zamiaru kontynuować swojej kariery na Parc des Princes i po zakończeniu sezonu 21/22 chce odejść z drużyny za darmo. Negocjacje ze strony piłkarza zostały całkowicie zerwane.

Najbardziej zainteresowany sprowadzeniem do siebie 48-krotnego reprezentanta Francji jest oczywiście Real Madryt. Już od kilku lat trwa debata nie o tym czy Mbappe trafi na Estadio Santiago Bernabeu, a raczej kiedy do tego dojdzie. Florentino Perez nie będzie naciskał na transfer już tego lata ze względu na problemy finansowe, które dotknęły piłkę nożną przez pandemię koronawirusa. Prezydent „Los Blancos” również nie buntuje zawodnika, by nie zepsuć swoich dobrych relacji z prezesem PSG, Nasserem Al-Khelaifim.

Kylian Mbappe święcił w PSG liczne triumfy. W barwach paryskiego klubu Francuz wygrał m.in. 3 mistrzostwa oraz 2 puchary Francji i zagrał w finale Ligi Mistrzów, natomiast w 2018 roku zdobył mistrzostwo świata.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.