Transfery

Legia Warszawa będzie mieć nowego pomocnika. Grał kiedyś w reprezentacji Portugalii

Fot. Własne // Paweł Jerzmanowski

Legia Warszawa za niespełna miesiąc rozpocznie grę w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w pierwszej rundzie trafili na Bodo/Glimt z Norwegii. Dariusz Mioduski myśli więc już o wzmocnieniach na europejskie puchary.

Najnowszym wzmocnieniem stołecznego klubu zostanie najprawdopodobniej Josué Pesqueira. 30-latek ostatnie 2 sezony spędził w Hapoelu Beer Szewa, który gra w lidze izraelskiej. To właśnie drużyna Portugalczyka poinformowała o uzyskaniu porozumienia z Legią Warszawa. W komunikacie życzyli Pesqueirze powodzenia w nowym zespole.

W minionym sezonie Josue wystąpił w 34 meczach Hapoelu, strzelił w nich 13 bramek i zaliczył 6 asyst. Ofensywny pomocnik jest wychowankiem FC Porto, zagrał w nim blisko 40 spotkań. Oprócz tej utytułowanej drużyny w przeszłości grał m.in. w Bradze, Galatasaray oraz Bursasporze. 30-latek ma w swoim CV także krótki epizod w reprezentacji Portugalii. Rozegrał w niej 4 spotkania, jednak ostatnie z nich miało miejsce w 2014 roku.

Pesqueira będzie czwartym wzmocnieniem Legii Warszawa w letnim okienku transferowym. Mistrzowie Polski dotychczas potwierdzili transfery Joela Abu Hanny i Maika Nawrockiego oraz napastnik Mahira Emreliego.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.