Niemcy

Bayern Monachium potwierdza kolejny letni transfer. Pozyskał młody talent

grafika: własna/Krótka Piłka

Emilian Metu w letnim oknie transferowym zostanie nowym zawodnikiem Bayernu Monachium. 17-latek obecnie występuje w SKN St. Polten.

Metu ma podpisać kontrakt z Bayernem do końca czerwca 2025 roku. W tym sezonie środkowy pomocnik rozegrał dwa mecze w austriackiej ekstraklasie.

17-latek uznawany jest za duży talent, ale na początku z pewnością nie trafi do pierwszej kadry Bawarczyków. Najprawdopodobniej będzie trenował z drugim zespołem mistrzów Niemiec. W grę wchodzić będzie także jego wypożyczenie do innego klubu.

Emilian to wielki talent. Cieszymy się, że zdecydował się na Bayern i kolejne kroki będzie stawiał u nas – po ogłoszeniu transferu powiedział Jochen Sauer z akademii Bayernu.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.