Kadra

Złe wieści ws. Krystiana Bielika. Polak znów może wylecieć na kilka miesięcy.

Krystian Bielik nie dokończył ostatniego spotkania z Bristol City. Polak nabawił się kontuzji tego samego kolana, które poprzednio wykluczyło go z gry na 6 miesięcy. Jacek Jaroszewski przyznaje, że „prognozy są średnie”.

Krystian Bielik niedawno powrócił po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Pomocnik w ostatnich tygodniach był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny, a jego obecność w kadrze na Euro wydawała się pewna.

Niestety podczas sobotniego meczu z Bristol City, 23-latek został zniesiony z boiska na noszach, a serca polskich kibiców zadrżały. Wszystko wskazuje na to, że ten uraz po raz kolejny wykluczy Polaka z gry na kilka miesięcy.

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, lekarz kadry, Jacek Jaroszewski po rozmowie z zawodnikiem nie przewiduje pozytywnych wyników badań.

„Rozmawiałem z Krystianem. Niestety uraz dotyczy tego samego kolana. Jutro badania. Prognozy są średnie, ale Krystian ma jeszcze nadzieję…”

przyznał lekarz w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem

Jeżeli wstępnie prognozy się potwierdzą, Bielik nie zagra już w tym sezonie oraz nie pojedzie na zbliżające się Euro. To byłby prawdziwy cios dla zawodnika, który dzięki przełożeniu mistrzostw na 2021 rok liczył na to, że uda mu się na nie pojechać.