Ekstraklasa

Crnomarković celowo wykartkował się na mecz z Lechem? Kamery uchwyciły zachowanie sztabu Zagłębia

Djordje Crnomarković w trakcie piątkowego meczu z Wisłą Płock obejrzał 4. żółtą kartkę w sezonie i nie będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Serb z powodu „klauzuli strachu” i tak nie mógłby wystąpić w spotkaniu z „Kolejorzem”, więc sztab szkoleniowy „Miedziowych” nakazał obrońcy, aby zrobił wszystko, aby otrzymać żółty kartonik.

Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:2. Pierwszą bramkę dla „Nafciarzy” zdobył Mateusz Szwoch, a prowadzenie podwyższył Damian Kocyła.

Serbski obrońca w trwającym okienku transferowym został wypożyczony z Lecha Poznań do Zagłębia Lubin. W umowie została zawarta tzw. „klauzula strachu”, która uniemożliwia piłkarzowi występ w meczu z klubem, z którego jest wypożyczony.

W końcówce spotkania Zagłębia z Wisłą kamery uchwyciły zachowanie jednego z członków sztabu szkoleniowego lubinian, który nakazał Serbowi „wywalczenie” żółtej kartki, która wyeliminuje go z kolejnego spotkania, w którym i tak nie mógłby zagrać.

Nie wiadomo jeszcze, czy sprawą zajmie się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Być może Serb zostanie dodatkowo ukarany i nie wystąpi także w kolejnych meczach Zagłębia w Ekstraklasie.