Hiszpania

Po faulu na nim Messiego wyrzucono z boiska. Piłkarz Athletiku zdradził, co rozwścieczyło Argentyńczyka

Fot: Instagram/Leo Messi

Asier Villalibre w pomeczowym wywiadzie odniósł się do starcia z Leo Messim, po którym Argentyńczyk obejrzał czerwoną kartkę w ostatnich minutach dogrywki w meczu o Superpuchar Hiszpanii.

Athletic Bilbao dość niespodziewanie zdobył Superpuchar Hiszpanii. Baskowie pokonali po dogrywce FC Barcelonę 3:2. W samej końcówce dogrywki Lionel Messi obejrzał czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Argentyńczyk był wczoraj daleko od swojej optymalnej dyspozycji. Wyraz swojej frustracji dał tuż przed końcem spotkania, gdy uderzył Asiera Villalibre. Hiszpan po zakończeniu finału skomentował zachowanie gwiazdy FC Barcelony.

„Myślę, że agresja Messiego jest oczywista. To wyraz frustracji, że ​​nie jest w stanie nic zrobić. W takich chwilach jest to normalne. Każdemu może się to zdarzyć. Ustawiłem swoje ciało tak, żeby nie mógł pójść do przodu i to dlatego wpadł w złość.”- powiedział 23-latek.

Piłkarz Athletiku odparł także zarzuty niektórych kibiców, którzy krytykowali ostrą grę Basków w niedzielnym meczu i łagodne reakcje sędziego na ich przewinienia.

„Nie musimy mówić, że to kontrowersja. Wszystkie drużyny popełniają faule, a kluczem jest to, aby się nie poddać.”- odparł Villalibre.

„Jesteśmy przepełnieni szczęściem. Zasłużyliśmy na ten puchar. Po to tu przyjechaliśmy. Nigdy się nie poddaliśmy i to jest najważniejsze. Liczy się charakter, który pokazaliśmy.”- zakończył napastnik.

Athletic Bilbao wygrał Superpuchar już po raz 3 w swojej historii. Baskowie mają na swoim koncie także 8 mistrzostw Hiszpanii i 23 trofea za zdobycie krajowego pucharu.