Polacy za granicą

Przyszłość Kamila Grosickiego przesądzona? Zapadła ważna decyzja

fot. własne/Paweł Jerzmanowski

Dni Kamila Grosickiego w West Bromwich Albion wydają się policzone. Włodarze beniaminka Premier League chcą pozbyć się kilku zbędnych piłkarzy. Jednym z nich ma być reprezentant Polski.

West Bromwich Albion zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. „The Baggies” zdobyli zaledwie 8 punktów w 17 meczach i czeka ich naprawdę ciężka walka o utrzymanie w angielskiej elicie.

Słaba gra i zmiana trenera nie sprawiła jednak, że Kamil Grosicki częściej pojawiał się na murawie. 32-latek w obecnym sezonie spędził zaledwie 10 minut na boiskach Premier League.

Władze klubu chcą wzmocnić drużynę w zimowym okienku transferowym. Najpierw muszą jednak pozbyć się kilku swoich zawodników, aby pozyskać środki na zatrudnienie nowych graczy na czele z Robertem Snodgrassem z West Hamu.

Według informacji „The Telegraph” na wylocie z klubu są m.in. Kamil Grosicki i Charlie Austin. Aktualnie West Bromowich czeka na oferty z innych klubów za tych dwóch piłkarzy.

W kontekście przyszłości Kamila Grosickiego w mediach najczęściej mówiło się o transferze do Nottingham Forest lub Middlesbrough. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości wiemy jednak, że w przypadku 32-letniego skrzydłowego wszystko może się rozegrać dopiero w ostatnich sekundach okienka transferowego.