Ligi zagraniczne

Ogromny wpływ Bielika na drużynę! Fenomenalna statystyka

Screen // YouTube / Derby County

Krystian Bielik od powrotu do gry po kontuzji spisuje się fantastycznie. Dostrzegają to kibice, dziennikarze oraz trenerzy. Lecz oprócz opinii statystyki również stoją po stronie Polaka

– Bielik był absolutnie doskonały. Jasne, miał kilka gorszych chwil. Ale był wspaniały. Dokonywał dobrych wyborów i interwencji – przyznał po jednym ze spotkań Ryan Conway, dziennikarz The Athletic.

Polak w styczniu doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na aż jedenaście miesięcy. Jednak odkąd powrócił gra fenomenalnie. Między innymi dzięki jego grze Derby wydostało się ze strefy spadkowej. Warto zaznaczyć, że gdy Polak wracał do składu zajmowali oni ostatnie 24. miejsce.

Gdy ogląda się spotkania „Baranów” można dostrzec, że środkowy pomocnik jest sercem i płucami swojego zespołu. Jego charakterystyczne wejścia w wolne strefy z piłką napędzają każdą akcje. Od powrotu do gry Bielik w każdym spotkaniu był oceniony przez portal „sofascore.com” na wyżej niż 7,0.

Najważniejsze jednak dla niego jest to, że zespół z Derby znów zaczął regularnie punktować. „Barany” bez Polaka zdołały wygrać zaledwie jedno spotkanie z 13. Statystyka zwycięstw wygląda znacznie lepiej z Bielikiem w jedenastce, ponieważ wygrywają oni co trzecie spotkanie (3 zwycięstwa w 9 meczach). Kolejna okazja do zdobycia punktów 16 stycznia przeciwko Rotheram

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713