Korona Kielce nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na rynku transferowym. Klub z województwa świętokrzyskiego latem dokonał już kilku wzmocnień, ale jak informuje David Costa z hiszpańskiego „Diari de Tarragona”, na dniach do drużyny Jacka Zielińskiego może dołączyć Antoñín – napastnik Gimnàsticu de Tarragona.
Zespół „Złocisto-Krwistych” w ostatnich tygodniach zasiliło sześciu nowych graczy: Tamar Svetlin, Stjepan Davidović, Jakub Budnicki, Władimir Nikołow, Wiktor Popow oraz Nikodem Niski. Plan na lato zakłada jednak więcej transferów – szczególnie w ofensywie. I wszystko wskazuje na to, że kolejnym piłkarzem, który pojawi się w Kielcach, będzie właśnie Antonio Cortés Heredia, znany jako Antoñín.
25-letni Hiszpan ma za sobą solidny sezon w barwach Gimnàsticu, gdzie zdobył 10 bramek i zanotował 5 asyst. Gra na poziomie hiszpańskiej trzeciej ligi (Primera Federación), ale ma również doświadczenie z wyższych poziomów. Występował m.in. w LaLidze, gdzie zaliczył osiem spotkań w barwach Granady, a wcześniej szkolił się w akademiach Málagi oraz Schalke 04.
Kwota transferu, według informacji „Diari de Tarragona”, ma wynieść 300 tysięcy euro, choć początkowo mówiło się o 200 tysiącach. To pokazuje, że Korona traktuje ten ruch poważnie i dostrzega potencjał w kreatywnym, mobilnym napastniku, który nie ogranicza się jedynie do gry w polu karnym.
Dla Antoñína byłby to pierwszy zagraniczny transfer w karierze i szansa na pokazanie się w zupełnie nowym otoczeniu. Dla Korony – być może kluczowy element układanki w ofensywie przed nowym sezonem Ekstraklasy.
Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…
Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…
Tuż przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice wzmocnił formację ofensywną. Do drużyny…
Lechia Gdańsk, mimo pięciu ujemnych punktów na starcie sezonu 2025/26, nie zamierza składać broni. Klub…
Choć wielu piłkarzy w jego wieku od dawna ogląda futbol co najwyżej z trybun lub…
Fot. Paweł Jerzmanowski Afimico Pululu wciąż jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, choć jego udane występy w…