Jakub Moder niebawem zostanie zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam. Na jego sprzedaży zarobi jednak nie tylko jego obecny klub (Brighton). Zarobi też Lech Poznań, który w momencie sprzedaży Polaka do Anglii zapewnił sobie udział w zyskach z kolejnych transakcji z jego udziałem.
Jakub Moder w najbliższym czasie zostanie nowym zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam. Polski pomocnik nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie Brighton po wyleczeniu poważnej kontuzji kolana. Mimo tego nie narzekał na brak zainteresowania. Ostatecznie trafi do Holandii.
Według medialnych doniesień, Feyenoord zapłaci za Modera 1,5 mln euro. Na transferze pomocnika zarobi jednak nie tylko Brighton, ale także Lech Poznań. Władze „Kolejorza” podczas sprzedaży Modera do Anglii zagwarantowały sobie bowiem 10 proc. udziału w kolejnych transferach. Oznacza to, że na konto poznańskiego klubu trafi około 640 tys. złotych.
To jednak nie wszystko. Dodatkowe 5 proc. z kwoty transferu trafi też do klubów, w których Moder grał między 12. a 23. rokiem życia. 75 tys. euro zostanie więc rodzielone między Lecha, Wartę Poznań i Fortunę Wieleń.
Widzew Łódź nie zwalnia tempa. Klub z al. Piłsudskiego, który już tego lata dokonał kilku…
Fot. Screen/ YouTube/ Hellas Verona Channel Paweł Dawidowicz wciąż pozostaje bez klubu po wygaśnięciu kontraktu…
Kibice Legii Warszawa wciąż czekają na kolejne letnie wzmocnienia. Jak informuje Paweł Gołaszewski z Meczyki.pl,…
fot. Paweł Jerzmanowski To może być jeden z najbardziej zaskakujących transferów tego okna. Alireza Jahanbakhsh…
Transfer Milety Rajovicia do Legii Warszawa odbił się szerokim echem w polskich mediach. Napastnik sprowadzony…
Raków Częstochowa wciąż nie rezygnuje z walki o Petera Barátha. 23-letni pomocnik wrócił latem do…